Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI PRÓCHNICY

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU 12 i 13 LAT

27.04.2017 r.

Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie!

W trosce o zdrowie naszych dzieci opracowano Gminny Program Profilaktyki Próchnicy dla dzieci w wieku 12 i 13 lat, zamieszkałych na terenie gminy Sędziszów Małopolski, którego celem jest ograniczenie występowania próchnicy zębów u młodych mieszkańców.

Program Profilaktyki Próchnicy realizowany jest przez wybrany (w drodze konkursu) gabinet stomatologiczny, skierowany jest do dzieci w wieku 12 i 13 lat, w 2017 r. są to dzieci urodzone w 2004 i 2005 r.

W ramach programu prowadzone są bezpłatne:

    1. badania przeglądowe jamy ustnej z diagnozowaniem stanu i potrzeb z zakresu leczenia – pisemna informację dotyczącą potrzeb leczniczych rodzice/opiekunowie otrzymają na piśmie. Po zakończeniu programu rodzic indywidualnie podejmie decyzje czy i w jaki sposób będzie kontynuował zalecane leczenie.
    2. lakowania bruzd zębów „siódmych" trzonowców stałych. Zęby te wyrzynają się u dzieci w wieku ok. 11 - 14 lat, i aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy należy pokryć bruzdy na powierzchniach zgryzowych lakiem szczelinowym (można lakować tylko zęby zdrowe),
    3. wykłady edukacyjne dla rodziców i dzieci podnoszące świadomość nt. próchnicy i metod walki z chorobą, właściwego żywienia wraz z instruktażem prawidłowych metod szczotkowania.

Rodziców/opiekunów prosimy o poważne potraktowanie problemu i zgłaszanie się z dziećmi do udziału w programie, finansowanym przez Gminę Sędziszów Małopolski.

Do pobrania:

zgoda na udział w programie i zgoda na przetwarzanie danych osobowych >>>