XIII SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS I-III

czerwiec 2012 r.

"Kres harcom smoka wawelskiego położył królewski lekarz, który kupił dla bestii u krakowskich handlarzy górę owoców i warzyw."

Nad tym i innymi zdaniami łamali sobie głowę uczestnicy XIII Konkursu Ortograficznego, który odbył się w maju i czerwcu w naszej szkole.

Zgodnie z regulaminem w konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I–III. W pierwszym etapie zmagań mogli oni zaprezentować znajomość ortografii, pisząc dyktanda specjalnie przygotowane dla poszczególnych grup wiekowych. Do II etapu konkursu przystąpiło 35 uczniów. Poziom konkursu i tym razem był bardzo wysoki, więc wybór najlepszych musiał niekiedy zostać dokonany w drodze dogrywki.

Konkurs miał na celu wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Służył też umożliwieniu uczniom sprawdzenia się w sytuacjach nietypowych i wykazaniu się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami.

Laureatami tegorocznego konkursu i zdobywcami tytułu MISTRZA ORTOGRAFII zostali:

Michał Pluta - I a

Konrad Trela - I b