ZAJĘCIA ORIGAMI W KLASIE I b

20.06.2014 r.

roku szkolnym 2013/2014 większość uczniów klasy I b uczestniczyła w zajęciach dodatkowych z origami.

Uczniowie wykonywali na nich różne postaci, zwierzątka, pojazdy, stosując technikę kiri – origami płaskiego z kół. Fantastyczne kształty powstawały przy pomocy zręcznych zgięć papieru, fantazji i znajomości reguł składania. Zajęcia były doskonałym sposobem rozwijania zdolności manualnych oraz wzbogacania wyobraźni dziecka. Składanie papieru ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Uczniowie uczą się właściwie dobierać papier i gospodarować nim oszczędnie. Potrafią pracować w oparciu o instrukcję, która zawiera kolejne kroki składania kół. Utrwalają zasadę, że każda kompozycja powinna być wykonywana dokładnie, solidnie i estetycznie.

Origami to doskonała zabawa dająca radość i satysfakcję z własnej pracy.

tekst: mgr Elżbieta Baran