XV SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS I-III

19.06.2014 r.

W dniach 9-18 czerwca 2014 r. odbywał się XV Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III.

W finałach wzięło udział 45 uczniów, którzy bez większych problemów poradzili sobie z zadaniami w pierwszym etapie rywalizacji. Najlepsi z najlepszych wyłonieni w szkolnych eliminacjach spotykali się, by rywalizować o tytuł Mistrza OrtografiiTrzecioklasiści zmagali się z naprawdę trudnym tekstem.

Ortografia pełna jest niezliczonych niespodzianek.

Niemal w każdym polskim wyrazie czyhają wymyślne pułapki.

Gżegżółki, huczki, humbaki, strzyżyki i czyżyki

mogą sprawiać mnóstwo kłopotu tym,

którzy nie garną się do nauki i unikają książek.

My, uczniowie klasy trzeciej

należymy jednak do grona wielbicieli

dyktand, krzyżówek i zagadek ortograficznych.

Jesteśmy przyjaciółmi słowników i umiejętnie z nich korzystamy.

Wyłonienie laureatów było naprawdę niełatwe, a ich wybór  musiał niekiedy zostać dokonany w drodze dogrywki.

MISTRZAMI ORTOGRAFII 2014r. zostali:

Aleksander Kazała I a

Kacper Draus I b

Dominika Warzocha II a

Zuzanna Gdowik II b

Michał Pluta III a

Karolina Drozd III b

Mistrzom Ortografii serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie. Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły dba o język polski i poprawną pisownię. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu, by w miłej atmosferze ruszyć tropem ortograficznych zagadek.

tekst: mgr Ewa Kmieć - organizator konkursu