"CZERWCÓWKA" W BUCZYNIE CZYLI ZWIEDZAMY EUROPĘ

SPOTKANIE SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKI Z NASZEJ GMINY

20.06.2016 r.

Szkoła Podstawowa w Górze Ropczyckiej, od pięciu już lat organizuje tzw. „Czerwcówki”. Wspaniałe spotkania podczas których wiele się dzieje. Oczywiście z zaproszenia skorzystaliśmy Uśmiech.

Pędziliśmy jakby nas na sto koni wsadził Uśmiech. Pogoda cudowna, trasa urokliwa…, migiem zjawiliśmy się w Górze Ropczyckiej: Patrycja Kielar, Karol Czarnik – przewodniczący SU i opiekun.

Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania informacji, ciekawostek i obrazów dotyczących Niemiec, ze szczególnym uwzględnieniem stolicy kraju – Berlina. Pani Patrycja pomogła nam przygotować plakat. Informacji szukaliśmy w Internecie.

Pierwszym punktem spotkania było powitanie wszystkich uczestników przez Dyrektora Szkoły pana Mariusza Kaziora. Następnie odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej.

Przystąpiono do prezentacji. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących państw Unii. Zachwyciły nas sposoby prezentacji.

W przerwach wystąpień podziwialiśmy /przygotowane przez koleżanki i kolegów ze Szkoły Gospodarzy/ muzykę i tańce regionalne oraz inscenizacje, skecze przybliżające nam m.in. Hiszpanię, Francję, Austrię… Było barwnie i „z przytupem” :) Brawo Artyści!

Każda delegacja miała swój stolik z przyborami, pysznym ciastem, sokiem oraz z publikacjami dotyczącymi ścieżki przyrodniczej w Buczynie oraz tras rowerowych w gminie Sędziszów Młp. – przed wakacjami to idealny upominek Uśmiech

Po prezentacjach nastąpił czas sprawdzania naszej uwagi i pamięci - Quiz wiedzy o Europie – wszyscy spisali się wyjątkowo dobrze :) Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy – dziękujemy!

Wreszcie przyszedł czas na pląsy i zabawy integrujące młodzież. Było gwarno, radośnie i zaskakująco – jednym słowem WSPANIALE! UśmiechUśmiechUśmiech

Na zakończenie spotkania, tradycyjnie już - grill, zajadaliśmy pyszną kiełbaskę i rozmawialiśmy z nowozapoznanymi koleżankami i kolegami.

W drodze powrotnej koniecznie należało przejść przez park, wyciszyć się i ukoić oczy… Do rychłego zobaczenia Kochani! Dziękujemy za wspólny, mile spędzony czas :)

tekst: mgr Nikodema Dąbek