Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

 

NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI

W TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

9.05.2017 r.

  

W dniach 28. kwietnia oraz 8. maja nasza Szkoła była gospodarzem eliminacji gminnych i powiatowych 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej tradycyjnie składa się z czterech konkurencji: testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazdy po miasteczku ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód oraz sprawdzianu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W eliminacjach gminnych uczestniczyły reprezentacje 7 szkół podstawowych i 3 gimnazjów. Po podsumowaniu zaciętej rywalizacji okazało się, że drużyna z naszej Szkoły zdobyła I miejsce oraz prawo reprezentowania Gminy Sędziszów Małopolski w eliminacjach powiatowych Turnieju, które odbyły się 8 maja.

Przebieg zmagań na szczeblu powiatu storpedowała nieco nieprzyjemna aura – niska temperatura i padający deszcz. W związku z tym konkurencje praktyczne odbyły się w mniejszym niż zazwyczaj zakresie. Decyzją Sędziego Głównego zawodów, po uzgodnieniu z opiekunami zespołów, tor sprawnościowy ograniczono do trzech przeszkód.

Nie przeszkodziło to naszej drużynie w odniesieniu kolejnego sukcesu. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim pokonała swoją imienniczkę z Ropczyc, zdobywając I miejsce na szczeblu powiatu oraz prawo reprezentowania powiatu ropczycko-sędziszowskiego w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w dniu 16 maja 2017 r. w Ustianowej.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Magdalena Grabowy, Kinga Darłak, Radosław Kielar, Andrzej Czyż. Indywidualnie I miejsce zdobyła Magda, II – Radek, IV – Kinga zaś V – Andrzej. Do udziału w turnieju uczniów przygotowali nauczyciele: p. Ewa Piwowar, p. Patrycja Idzik, p. Agnieszka Kuc.

Także I miejsce zdobyła reprezentacja Gimnazjum w Sędziszowie Małopolskim, którą tworzyli absolwenci naszej szkoły: Iza Ortyl, Alicja Kielar oraz Jakub Ortyl. Będą oni reprezentować powiat ropczycko-sędziszowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25. Maja 2017 r. w Jedliczu.

Gratulujemy!

tekst: mgr Benedykt Czapka