"PROGRAMUJEMY ROBOTY"

13.05.2017 r.

JustynaAleksander, uczniowie klasy IV wraz z opiekunem Elżbietą Bąkowską w niedzielne przedpołudnie 7. maja br. wzięli udział w warsztatach programowania robotów. Zajęcia (pierwsze z trzech spotkań) odbyły się w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i realizowane są w ramach grantu przyznanego na ten cel przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Była to nauka przez doświadczenie podczas, której dzieci doskonaliły swoje umiejętności komputerowe, techniczne, matematyczne i językowe oraz uczyły się współpracy.

Wrażenia uczestniczki warsztatów:

7. maja 2017 r. brałam udział w zajęciach z robotyki, które odbyły się w Rzeszowie. Miałam okazję wspólnie z kolegą Alkiem zbudować robota ze specjalnych klocków Lego. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Później za pomocą odpowiedniego programu programowaliśmy działanie robota. Było to dla mnie nowe i bardzo ciekawe doświadczenie. Z niecierpliwością czekam na następne spotkanie.

Justyna Ciepielowska – uczennica klasy 4b