XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY DLA KLAS IV

19.05.2017 r.

16.05.2017 rokuZagorzycach Dolnych odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla uczniów klas IV szkół podstawowych.

Celem konkursu było m. in.:

• rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych uczniów,
  • motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności,
  • wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy
  • promowanie najlepszych osiągnięć uczniów oraz wyłanianie młodych talentów,
  • współpraca pomiędzy szkołami i nauczycielami.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Aleksander KazałaMarcelina Jarząb – uczniowie klasy 4a.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zadaniami otwartymi i zamkniętymi z matematyki i przyrody. Mieli na to 60 minut.

Komisja, składająca się z nauczycieli przybyłych na konkurs wyłoniła 3 osoby z najwyższą liczbą punktów.

I miejsce w konkursie zajął nasz uczeń Aleksander Kazała, a Marcelina zajęła IV miejsce. Poziom konkursu były bardzo wyrównany, wyniki czołowych uczniów różniły się tylko pojedynczymi punktami.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!!!