To już 11 lat...  -  ŚWIĘTO SZKOŁY

19.05.2017 r.

Dzień 17. maja br. był dla naszej szkolnej społeczności dniem szczególnym - odbyła się uroczystość poświęcona naszemu Patronowi – św. Janowi Pawłowi II i XI rocznicy nadania szkole imienia tego wielkiego Polaka.

Uroczysty montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy IVa i IVb pod kierunkiem wychowawców i pani katechetki. Z wielkim sentymentem dzieci wspominały osobowość Jana Pawła II. Dzieliły się wartościami, którymi kierował się Ojciec Święty, a które młodym ludziom przekazywał. Akademię wzbogaciła prezentacja multimedialna ukazująca życie naszego Patrona oraz tańce wykonane przez grupę tańca modlitewnego.

Inauguracją obchodów była uroczysta Msza św. w Kościele Miłosierdzia Bożego, którą celebrował ks. Andrzej Szpaczyński. Po nabożeństwie wszyscy uczniowie ustawili się przed pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie delegacja uczniów złożyła kwiaty a następnie wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie całej społeczności szkolnej.