Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

 

X PODKARPACKA MAJÓWKA MŁODYCH

25.05.2017 r.

  

18 maja br. Orlęta i kilkoro uczniów z naszej szkoły, pod opieką p. P. Idzik, A. Kuc i M. Ogorzałek wzięło udział w Jubileuszowej X Majówce Młodych. Głównym celem Majówki było uczczenie pamięci i złożenie hołdu Wielkiemu Polakowi – naszemu Patronowi - Świętemu Janowi Pawłowi II w 97 rocznicę Jego urodzin.

Trasa naszej wędrówki rozpoczynała się w Wiśniowej (gmina Iwierzyce), gdzie dojechaliśmy autokarem. O godz. 9.00 wyruszyliśmy w drogę, pokonując kilkunastokilometrową trasę wśród majowych, polskich krajobrazów Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego.

Majówka miała charakter rajdu promienistego. Do młodzieży powiatu ropczycko - sędziszowskiego dołączyli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzyżowskiego. Pod kapliczką Świętego Bartłomieja w Pstrągowej Brzeziu odprawione zostało tradycyjne nabożeństwo majowe.

Wszyscy uczestnicy Majówki Młodych zakończyli wędrowanie w Siedlisku Janczar w Pstrągowej, gdzie czekał na nas posiłek, zimne napoje oraz słodycze. Tam też szczęśliwcy odebrali nagrody w majówkowej loterii fantowej.

Pogoda bardzo dopisała, wszyscy byli bardzo zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu, integrując się oraz podziwiając piękne widoki.

tekst: mgr Patrycja Idzik