Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

 

GRA TERENOWA ORLĄT

25.05.2017 r.

  

19 maja br. Starsze Orlęta z Gimnazjum w Sędziszowie Młp. zorganizowały Grę Terenową dla naszych Orląt. Zabawa poprzedzona była wcześniejszym podziałem na grupy oraz rozdaniem zagadnień do nauki z zakresu II wojny światowej oraz organizacji Orląt. Uczniowie wykazywali się nie tylko sprawnością, ale przede wszystkim wiedzą historyczną. Na koniec wszystkim uczestnikom rozdano słodkie upominki oraz pamiątkowe zakładki.

W grze brało udział 3 drużyny. Ja miałam w grupie: Marcelinę Jarząb, Wiktora Ziajora, Szymona Madeję i Kacpra Drausa. Najpierw mieliśmy znaleźć w szkole koperty dla swoich drużyn. Każda drużyna miała do odnalezienia 4 koperty, które były schowane na terenie Osiedla Młodych. Z moją drużyną trafiliśmy do księgarni, piekarni, kiosku i szkoły. W kopertach były 2 pytania, za jedno pytanie dostawało się dodatkowe punkty, a w drugim była zagadka, którą musieliśmy odgadnąć, aby wiedzieć, gdzie mamy szukać kolejnej koperty. Grupa, która jako pierwsza skończyła i dobiegła do szkoły dostawała dodatkowe punkty. Żeby gra była trudniejsza, na końcu graliśmy w teleturniej „jeden z dziesięciu”.

Ja i moja drużyna wygrała pierwsze miejsce. Drużyna pierwsza – drugie, a trzecia – trzecie. Było wspaniale i zabawnie. Czekam na następną grę terenową.

Amelia Idzik

W grupie miałam Marysię Jaworską, Dominika Zagaję, Zuzię Budę, Wiktorię Kocur i Sylwię Przybek. Było bardzo fajnie, pracowaliśmy zespołowo, każdy pracował na punkty. Moja drużyna zajęła drugie miejsce. Liczę na to, że będzie więcej takich zabaw.

Magdalena Grabowy

Aby przejść zwycięsko naszą grę, musieliśmy wykazać się m.in. znajomością Prawa Orlęcego oraz wiedzą historyczną. Rozwiązując krzyżówki i zadania, swoje koperty znajdowaliśmy w przedszkolu, kiosku, piekarni i w szkole. Moja drużyna to: Jakub Chojnicki, Dagmara Jakubek, Emilia Ochał, Oliwia Rusin, Klaudia Kocur. Mimo, że jako pierwsi dotarliśmy do mety, w drugim etapie gry polegliśmy i nie udało nam się wygrać. Ale i tak byliśmy zadowoleni.

Nikodem Idzik