SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS I-III

5.06.2017 r.

W czerwcu po raz 18-ty został przeprowadzony wśród uczniów klas I-III szkolny konkurs ortograficzny. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie pisali dyktando dostosowane do oczekiwanego poziomu umiejętności.

36 uczniów - najbogatszych w wiedzę i umiejętności ortograficzne - zakwalifikowało się do II etapu zmagań. Zadania, które otrzymali polegały na uzupełnianiu wyrazów z lukami, rozwiązywaniu podchwytliwych zagadek i rebusów.

Wszyscy finaliści wykazali się dużą czujnością ortograficzną, a tegorocznymi „MISTRZAMI ORTOGRAFII” zostali:

Karol Jarząb klasa I a

Jakub Wysocki klasa I b

Martyna Kozek klasa II a

Filip Dziurzyński klasa II b

Julia Bezara klasa IIc a

Natalia Kalisztan klasa III a

Patrycja Pichla klasa III b

Nikodem Chełpa III c

Wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za aktywny udział w naszym konkursie.

tekst: opiekun konkursu - mgr Ewa Kmieć