Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

 

CZERWCÓWKA W BUCZYNIE

15.06.2017 r.

  

„Piękna nasza Polska cała – wędrujemy i zwiedzamy” pod takim hasłem przebiegała tegoroczna Czerwcówka w Buczynie Uśmiech

13 czerwca wzięliśmy udział w VI już spotkaniu delegacji Samorządów Uczniowskich tzw.: Czerwcówce organizowanej przez SU Zespołu Szkół w Górze Ropczyckiej – dziękujemy za zaproszenie Uśmiech

Naszą szkołę reprezentowali Amelka i Maciek. Do prezentacji wylosowaliśmy – Zakopane! Dziękujemy naszej Kochanej Pani Patrycji za POMOC w przygotowaniu prezentacji.

Kto nie kocha gór? Na pewno każdy! Kto nie marzy o wspinaczce na Giewont..., kogo nie zauroczyło Morskie Oko..., kto nie upocił się na Gęsiej Szyi, czy nie zdobył Nosala..., kto nie jadł lodów na Krupówkach..., kto nie wie co to kwaśnica? Jeżeli ktoś taki istnieje, to koniecznie MUSI NA TYCH WAKACJACH ODWIEDZIĆ ZAKOPANE!

O godzinie 10.30 spotkaliśmy się wszyscy w sali ZS w Górze Ropczyckiej. Na delegacje czekały już przygotowane miejsca i pyszny poczęstunek. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez Dyrektora ZS pana Mariusza Kaziora oraz opiekunkę tamtejszego SU panią Ewę Jędrzejczyk. Mieliśmy również ważnych Gości: Burmistrza pana Bogusława Kmiecia, Dyrektora SUW pana Piotra Idzika, panią Annę Piechowiak – która jako pierwsza zorganizowała gminne spotkanie SU w SP nr 2 w Sędziszowie Małopolskim oraz artystę i podróżnika pana Stanisława Wozowicza. Wszyscy kierowali do nas ciepłe, budujące słowa. Pan Wozowicz zaś podzielił się z nami wrażeniami ze swoich podróży, pokazał pamiątki i albumy. Zachęcał do podróży, wskazywał najbliższe trasy np.; Góra Ropczycka – Rzeszów. Wszystkie delegacje SU bardzo ciekawie przedstawiały „swoje” miasta. Niektórzy ubrali stroje danego regionu, przynieśli charakterystyczne elementy. Amelka w góralskiej spódniczce i koralach, Maciek w kapeluszu i z ciupagą - opowiadali i zagadywali góralską mową. Czyżby Ich Pradziadowie z Zakopanego pochodzili? Brawo Amelko! Brawo Maćku!

Wszystkie plakaty przygotowano barwne, pełne ciekawostek. Dużo dowiedzieliśmy się o Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Zamościu, Sandomierzu, Szczecinie, Przemyślu, Bydgoszczy, Toruniu... nawet zostaliśmy poczęstowani, tak samo pysznymi jak Toruńskie, pierniczkami Uśmiech W przerwach – wspaniała część artystyczna. Tańce dawne i współczesne... Po prezentacjach wspólna zabawa – gry, pląsy no i oczywiście kiełbaski Uśmiech Podobno następne spotkanie już we wrześniu. Do zobaczenia Uśmiech

tekst: mgr Nikodema Dąbek