"MISTRZ RACHUNKÓW"

SZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

15.06.2017 r.

Tradycją już jest, iż w czerwcu, nauczyciele matematyki organizują w naszej szkole konkurs dla uczniów klas IV – VI pod hasłem: „Mistrz Rachunków”. Tego roku odbyła się VIII edycja tegoż konkursu, którego główne cele to: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, popularyzacja matematyki oraz doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia z wykorzystaniem własności działań.

Podczas konkursu, zadaniem uczniów na poziomie każdej klasy, było rozwiązanie zestawu kilkudziesięciu krótkich zadań rachunkowych w podanym czasie. Komisja konkursowa jednogłośnie wyłoniła następujących klasowych „Mistrzów Rachunków”:

Aleksander Kazała – Mistrz Rachunków klasy IVa

Kinga Jarząb – Mistrz Rachunków klasy IVb

Katarzyna Wszołek – Mistrz Rachunków klasy Va

Kornelia Berlik i Magdalena Grabowy – Mistrz Rachunków klasy Vb

Mateusz Jarząb – Mistrz Rachunków klasy VIa

Mistrzowie Rachunków zostali nagrodzeni, otrzymując dyplomy oraz drobne upominki pozyskane przez organizatorów konkursu.

Drodzy UCZNIOWIE, zapraszamy już dziś do udziału w przyszłorocznym konkursie!

tekst: mgr Elżbieta Hulek