Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

 

WYCIECZKA ORLĄT DO WILNA

20.06.2017 r.

  

W dniach 15-18 czerwca br. Jednostka Strzelecka 2051 z Sędziszowa Małopolskiego im. Mjr Władysława Rudolfa-Wilka zorganizowała wyjazd do Wilna dla strzelców i orląt, aktywnie działających w ciągu ostatniego roku szkolnego.

Z naszej szkoły pod opieką p. Patrycji Idzik pojechało 10 orląt. Większość z nich po raz pierwszy zobaczyła zabytki stolicy Litwy, m.in.: kościoły wileńskie - Katedra wileńska, kościół św. Piotra i Pawła, kościół św. Kazimierza, cerkiew Ducha Świętego, pokłoniła się Pani Ostrobramskiej w Jej kaplicy i z zaciekawieniem zwiedzała pięknie położony zamek księcia Witolda w Trokach, wokół którego popłynęli statkiem. Dużym przeżyciem było odwiedzenie na Cmentarzu Na Rossie grobu matki Józefa Piłsudskiego, gdzie spoczywa również serce Marszałka, na którym złożono wiązanki, zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

Zakwaterowanie zapewnił nam dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, który również udostępnił stołówkę, gdzie zajadaliśmy się potrawami przygotowanymi przez gospodynie ze Szkodnej.

W trakcie pobytu Dyżurni Strzelcy pilnowali porządku oraz przeprowadzili dla orląt poranną zaprawę – ćwiczenia i biegi. Wszyscy byli zdyscyplinowani.

Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła działalność s. Michaeli Rak - założycielki Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie – z którą spotkali się tuż przed wyruszeniem w drogę powrotną.

Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Sędziszów Małopolski, gościnności dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, zabezpieczeniu kulinarnemu ze strony Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Szkodnianki” oraz Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sędziszowie Małopolskim. Wyjazd został objęty patronatem Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego.

tekst: mgr Patrycja Idzik