POKAZ ROBOTYKI

30.06.2017 r.

22 czerwca br. uczniowie klas 0-V uczestniczyli w godzinnym pokazie robotyki. Korzystając z zestawów konstrukcyjnych WeDo, dzieci budowały z klocków LEGO proste modele pojazdów, podłączały je do komputera i programowały, a następnie uruchamiały i testowały pojazdy na podłodze. Zabawy było co niemiara.

Uczniowie zostali również zaproszeni do udziału w takich zajęciach na wakacjach. Będą odbywać się pobliskim LO.

Tego typu zajęcia mają na celu nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, ćwiczenie koncentracji oraz koordynacji wzrokowej, ale także rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecka. Ponadto praca w grupach przyczynia się do tego, iż dzieci uczą się dzielenia oraz współdziałania. Nauczanie odbywa się poprzez zabawę. Ich program zawiera treści kształcenia z różnych przedmiotów nauczania między innymi takich jak: informatyka, fizyka, automatyka, elektronika, matematyka, technika. Młodzi ludzie mogą zobaczyć, iż komputer to nie tylko narzędzie rozrywki, ale także narzędzie pracy. Dzięki komputerowi człowiek jest wstanie zaprojektować, zbudować oraz zaprogramować niejednego robota.