Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

"NAŁADOWANI EKOLOGIĄ"

20.12.2017 r.

14 grudnia Stowarzyszenie "EKOSKOP" przeprowadziło w naszej szkole warsztaty „Naładowani ekologią” w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i akumulatorów. Organizatorem kampanii jest Marszałek Województwa Podkarpackiego i edukacja ekologiczna prowadzona jest na terenie województwa podkarpackiego w wybranych placówkach oświatowych, w tym u nas.

W lekcji ekologii uczestniczyli uczniowie klasy VIb. Uczniowie poznali historię powstania baterii, dowiedzieli się, dlaczego i jak należy segregować zużyte baterie a przede wszystkim poznali powody, dla których nie należy wyrzucać ich do zwykłych koszy na śmieci. Baterie należy segregować, bo to jedne z najbardziej toksycznych odpadów powszechnie znajdujących się w naszych domach. Kiedy baterie korodują uwalniają do środowiska kancerogenne metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, które są przyczyną chorób nowotworowych.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe odblaski oraz specjalne pojemniki na zużyte baterie.