Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

SZKOLNI PROGRAMIŚCI - GODZINA KODOWANIA

20.12.2017 r.

W ramach przypadającego w grudniu Międzynarodowego Tygodnia Informatyki, uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice kolejny już raz włączyli się aktywnie w jego obchody. Zachęceni przez nauczycieli informatyki, nasi młodzi programiści wzięli udział w przygotowanej kolejnej odsłonie Godziny Kodowania.

Godzina Kodowania to globalna akcja, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania była dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.

Do godziny kodowania można było przystąpić będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest możliwy dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego. Większość tekstów i wypowiedzi jest przełożonych na język polski.

Godzina kodowania dla wszystkich grup wiekowych była przygotowana bardzo ciekawie i zachęcająco, można było programować z pomocą:

  • Koduj z Anną i Elsą / Frozen
  • Star Wars: Tworzenie Galaktyki za pomocą kodu
  • Godzina Kodowania z Minecraft
  • Napisz swój pierwszy program komputerowy / Angry Birds
  • Utwórz grę dla Flappy’ego
  • Infinity Play Lab
  • Rysuj fajne obrazki i wzory z Artystą

Młodzi programiści próbujący swoich sił w Godzinie Kodowania zgodnie stwierdzili, że była to wspaniała zabawa. Ci uczniowie, którzy zdobyli odznaki - Certyfikaty - zostali nagrodzeni dodatkowymi ocenami cząstkowymi.

Tekst: Elżbieta Hulek – koordynator akcji