SPOTKANIA OPŁATKOWE - WIGILIE KLASOWE

30.12.2017 r.

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia.

Na ostatnich godzinach wychowawczych w kończącym się 2017 roku, w każdej klasie odbyły się spotkania opłatkowe, spotkania wigilijne przygotowane wspólnie przez dzieci, wychowawców i rodziców.

W pięknie przystrojonych salach, w świątecznej atmosferze, uroczyście ubrani, w doskonałych humorach zasiedliśmy w swoich klasach do stołów wigilijnych. Tradycji stało się zadość: dzieliliśmy się opłatkiem składaliśmy sobie płynące z serca życzenia. Następnie był poczęstunek. Na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw (pierogów) oraz wielu słodkości (pierników) i owoców. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i opowiadania o rodzinnych tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.

Wszyscy poczuliśmy magię nadchodzących świąt, mogliśmy cieszyć się swoją obecnością. Był to czas radosny, uroczysty i świąteczny, pełen wzruszeń i dobrych życzeń.

Tekst: mgr Elżbieta Bąkowska