DZIEŃ ZIEMI

26.04.2018 r.

Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie w kwietniu. Z tej okazji w środę 25 kwietnia, uczniowie klas IIa i IIb wystąpili przed swoimi kolegami i koleżankami z klas 0-III z przedstawieniem pt.: „Eko-Kapturek”.

Zgromadzeni uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważny jest dla wszystkich los „błękitnej planety” i to, że aby dbać o środowisko trzeba przede wszystkim nie śmiecić i segregować odpady. Drugoklasiści zaprezentowali kilka humorystycznych scenek na temat ochrony przyrody.

W inscenizacji wystąpili: Eko-Kapturek, Matka Ziemia, Kacperek, Czyste Powietrze, Smog, Cisza, Hałas, Wilk i Babcia oraz dzieci. Przedstawienie urozmaiciły piosenki ekologiczne oraz filmy na temat szkodliwości smogu, z serii „Powietrze bez śmieci”.

tekst: mgr Elżbieta Baran