Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

w Sędziszowie Małopolskim

Osiedle Młodych 20, 39-120 Sędziszów Młp.

tel. 17/2216825      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116     REGON 690034020


 

UCZNIOWIE  SP 3  BĘDĄ REPREZENTOWAĆ NASZ POWIAT

W FINALE WOJEWÓDZKIM OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU

BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

11.05.2018 r.

10.05.2018 r., na terenie naszej szkoły i miasteczku rowerowym odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Turnieju wzięły udział trzy i czteroosobowe drużyny reprezentujące powiat ropczycko – sędziszowski.

Każdy z uczestników Turnieju musiał rozwiązać test sprawdzający wiedzę z zakresu ruchu drogowego, sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, pokonać rowerowy tor przeszkód oraz przejechać rowerem przez miasteczko ruchu drogowego.

Drużyna z naszej szkoły zwyciężyła i będzie reprezentowała powiat ropczycko–sędziszowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się dnia 24 maja 2018 r. w miejscowości Wielkie Oczy.

W klasyfikacji indywidualnej Magdalena Grabowy zajęła I m-ce, Andrzej Czyż III m-ce, Amelia Idzik IV m-ceRadosław Kielar VI m-ce.

Celem Turnieju jest podniesienie wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego pieszych i rowerzystów, udzielania pomocy przedmedycznej oraz praktycznych umiejętności jazdy na rowerze po rowerowym torze przeszkód, a także po miasteczku rowerowym zgodnie z zasadami i przepisami ruchu drogowego.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I TRZYMAMY ZA NICH KCIUKI NA FINALE WOJEWÓDZKIM!

tekst: mgr Patrycja Idzik