TERAPEUTYCZNA FUNKCJA KSIĄŻKI - LEKCJA BIBLIOTECZNA

11.05.2018 r.

9. maja br. kl. 6a4c kolejny raz udały się do biblioteki pedagogicznej na zajęcia „Prosty sposób na depresję – terapeutyczna funkcja książki”.

Uczniowie dowiedzieli się, że wiele osób bez względu na wiek, stanowisko czy zainteresowania ma swojego „Czarnego Psa”, czyli cierpi na depresję. Nie jest to choroba w żaden sposób zawiniona, karmi się ludzkimi smutkami, samotnością i niemocą, jest podstępna i zazdrosna.

Dzieci obejrzały animację opartą na treści książki pt. „Życie pod psem, który wabi się depresja”. Poznali problemy ludzi cierpiących na tę chorobę, sposoby „oswajania Czarnego Psa”, dowiedzieli się jak wspomagać innych w walce z tą przykrą przypadłością.

tekst: mgr Elżbieta Kulpicka