PRZYGOTOWANIE DO PRZEŻYWANIA DNIA PATRONA SZKOŁY

Patron szkoły to postać bardzo ważna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły, gdyż jest on wzorem godnym naśladowania. Jan Paweł II był głosicielem Prawdy i świadkiem cywilizacji miłości, podkreślał, że szkoła powołana jest by dać każdemu szanse kształtowania własnej osobowości, postaw moralnych, życia duchowego oraz włączenie się w społeczeństwo.

Jesteśmy dumni, że Jan Paweł II jest naszym Patronem, dlatego staramy się by nasze działania były hołdem dla Jego Wielkiego Pontyfikatu.

Czas realizacjimarzec 2011 - maj 2011

Cele:

• przybliżenie postaci Patrona szkoły Jana Pawła II,
  • propagowanie idei o jakich mówił Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu, zachęcanie dzieci do dawania świadectwa swoim życiem i postępowaniem, zachęcanie do wewnętrznego przeżywania beatyfikacji Patrona,
  • uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka wypływające z przykazania miłości przejawiające się w pracy w grupach,
  • rozwijanie kreatywności, pomysłowości, manualnych umiejętności, sięgania do różnych źródeł informacji oraz planowego działania,
  • włączenie rodziców, dziadków, nauczycieli (najbliższej społeczności lokalnej w obchody Dnia Patrona Szkoły.

Formy obchodów / przygotowań:

• udział uczniów w pozaszkolnych konkursach związanych z postacią Patrona,
  • udział uczniów w szkolnych konkursach poświęconych Patronowi,
  • Droga Krzyżowa przygotowaniem do beatyfikacji,
  • Rekolekcje szkolne „ W komunii z Bogiem”,
  • praca projektowa w klasie 5 „John Paul II our patron”,
  • prezentacje multimedialne klas 4-6: „Wędrował po świecie – Jan Paweł II”,
  • zakończenie projektu uroczystością obchodów Dnia Patrona połączone z Mszą świętą.

Temat: JAN PAWEŁ II PATRON NASZEJ SZKOŁY WYNIESIONY NA OŁTARZE

Zakres prac: grupa językowa chłopców z kl. 5b j. angielski

Przedmiotem badań jest:

1. Wiedza o Patronie szkoły Janie Pawle II.
  2. Wykorzystywanie wiedzy do przygotowania książki pt. ”John Paul II - our patron”.

Terminy konsultacji z nauczycielem:

15.03.2011 r. - ustalenie rozdziałów, przydzielenie zagadnień do przygotowania w zespołach 2-osobowych,

22.03.2011 r.- przedstawienie zgromadzonych informacji, zdjęć, próba zredagowania tekstu w j. angielskim,

05.04.2011 r. - korekta przygotowanych tekstów,

19.04.2011 r. - przedstawienie gotowych rozdziałów.

Terminy oceny etapowej:

12.04. 2011 r. - ocena pierwszego etapu,

19.04.2011 r. - ocena końcowa projektu.

Uczniowie i nauczyciel zobowiązują się do przestrzegania w/w dat realizacji projektu. W razie niedotrzymania terminu ustala się szybkie uzupełnienie (w ciągu 3 dni). Uczniowie wyrażają zgodę na wykonanie projektu.

Organizatorzy:

p. Teresa Patro