SAMORZĄD UCZNIOWSKI

WYBORY, OPIEKUNOWIE, SKŁAD SU

W bieżącym roku szkolnym 2016/17 opiekę nad Samorządem Szkolnym sprawują:

Pani mgr Nikodema Dąbek

Pani mgr Urszula Kania-Wiater

Rada uczniowska składa się z uczniów wybieranych w wyborach tajnych, bezpośrednich i równych. W wyborach uczestniczą uczniowie klas IV–VI i nauczyciele. Przewodniczący rady uczniowskiej koordynuje pracę rady i reprezentuje samorząd uczniowski wobec władz szkoły i na zewnątrz szkoły.

Do zadań podstawowych rady uczniowskiej należy:

- przygotowanie projektów regulaminu samorządu uczniowskiego, który nie może być sprzeczny ze statutem szkoły,

- występowanie do władz szkolnych z inicjatywami dotyczącymi życia szkolnego i sposobu ich wykonania,

- opiniowanie dokumentów szkoły,

- organizowanie i przeprowadzanie akcji społecznych na terenie szkoły,

- gospodarowanie środkami materialnymi samorządu uczniowskiego,

- wykonywanie zadań zleconych przez radę pedagogiczną i dyrekcję szkoły.

Samorząd może przedstawiać radzie pedagogicznej oraz dyrektorowi wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły – za pośrednictwem swojego opiekuna, w formie pisemnej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 15 września 2016 r.

Powołano Komisję wyborczą w składzie: Susana Antończak kl. IVa, Julia Potwora kl. Va, Dominik Zagaja kl. Va, Jakub Płocica kl. VIa,.

W dniu wyborów członkowie Komisji sprawdzili listy, karty do głosowania, urnę. Wybory były tajne, bezpośrednie i równe.

Prawo udziału w wyborach mieli uczniowie klas IV–VI, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

4 września, po wyborach na opiekuna SU, Samorządy klasowe wytypowały po dwóch kandydatów poszczególnych oddziałów, którzy przez tydzień mieli możliwość prowadzenia kampanii: prezentowali swoje programy na plakatach wyborczych, na terenie szkoły, rozdawali ulotki i głosili swoje propozycje podczas wieców /w czasie przerw/.

Wybranym do Rady Zarządu mógł być każdy uczeń klas IV–VI, który przestrzega praw i obowiązków ucznia.

W wyniku wyborów wyłoniono:

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Amelia Idzik - kl.5b

Z-cy przewodniczącego

Igor Paśko - kl.6a

Maciej Czapka - kl.5b

Protokolant

Kinga Darłak - kl.5a

CZŁONKOWIE RADY - przewodniczący klas IV-VI:

1. Aleksander Kazała kl. IV a

2. Patrycja Basara kl. IV b

3. Dominik Zagaja kl. V a

4. Zuzanna Gdowik kl. V b

5. Jakub Płocica kl. VI a

GORĄCO GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!!!