tel. 17/2216825     fax. 17/2220104      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116        REGON 690034020

ZOBACZ NASZĄ "SZKOŁĘ Z KLASĄ" WINTERNECIE

We wrześniu 2002 roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pod patronatem Prezydenta RP, pod hasłem: „Szkołazklasą”. Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do tego konkursu, by ciągle doskonalić i podnosić jakość naszej placówki.

Spośród 30 zadań wybraliśmy do realizacji 6, na których skupiliśmy swoje wysiłki. Wybór ten poprzedzony był analizą wyników ankiety Jaka jest nasza szkoła?

Realizowaliśmy zadania:

1) Lepiej przygotować do egzaminów.

2) Poinformujemy, jak oceniamy.

3) Co się dzieje na świecie.

4) Praca dla innych.

5) Wszystkim w szkole jest dobrze.

6) Dostępny komputer i Internet.

W codziennej pracy i przy realizacji zadań stosowaliśmy zasady Szkoły zklasą, chociaż nie zawsze było to proste. Niełatwo bowiem uczyć każdego ucznia, także tego, któremu nie zawsze chce się uczyć. Niełatwo oceniać sprawiedliwie, itak, by jednocześnie wszystkich motywować do nauki. Niełatwo uczyć krytycznego myślenia, aprzy tym przekazywać konkretną wiedzę. Niełatwo rozwijać umiejętności pracy zespołowej i budzić w uczniach wrażliwość na sprawy społeczne w „małej” i „dużej” ojczyźnie. Niełatwo pracować tak, by każdy zuczniów rozwijał poczucie własnej wartości, a w szkole panował wzajemny szacunek uczniów i nauczycieli. Niełatwo wprowadzać uczniów w nowoczesny świat – Internetu, komputerów, języków obcych, a przy tym pokazywać im bogaty świat kultury.

W oparciu o te zasady ukończyliśmy wszystkie wybrane zadania. W akcję zaangażowali się wszyscy nauczyciele oraz uczniowie. W wyniku intensywnych, spójnych działań nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową, zbierali laury także na polu artystycznym i sportowym; angażowali się w pracę sklepiku szkolnego, gazetki Trójeczka z uśmiechem, zespołu wokalnego, klubu Zamiast Telefonu Zaufania, szkolonego koła Caritas. Uczestniczyli w kołach zainteresowań: origamii, ortograficznym, recytatorskim, teatralnym, historycznym, matematycznym, komputerowym, języka angielskiego. Wyjeżdżali na wycieczki i Zielone szkoły, mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności wróżnorodnych konkursach, turniejach i zawodach.

Jednym ze sposobów naszych działań było promowanie szkoły wśrodowisku, wyjście poza własne mury ijeszcze większe zaangażowanie rodziców. Udało się to 4 czerwca 2003 r. podczas Święta Szkoły. W przeddzień referendum do Unii Europejskiej uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wkrótkim programie artystycznym dorobek kulturowy państw-członków Unii.

Cieszymy się i jesteśmy dumni z otrzymania tytułu Szkoły z klasą.

Oryginalny certyfikat wzbogacił zbiór dyplomów i wyróżnień dla Szkoły Podstawowej nr 3.

Jest on uwieńczeniem całorocznych starań i wysiłków nauczycieli, uczniów i rodziców naszej szkoły.