tel. 17/2216825     fax. 17/2220104      e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 818-14-39-116        REGON 690034020

SZKOŁA Z KLASĄ

We wrześniu 2002 roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pod patronatem Prezydenta RP, pod hasłem: „Szkoła z klasą”. Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do tego konkursu, by ciągle doskonalić i podnosić jakość naszej placówki.

Spośród 30 zadań wybraliśmy do realizacji 6, na których skupiliśmy swoje wysiłki. Wybór ten poprzedzony był analizą wyników ankiety „Jaka jest nasza szkoła?”

Realizowaliśmy zadania:

1. Lepiej przygotować do egzaminów.
    2. Poinformujemy, jak oceniamy.
    3. Co się dzieje na świecie.
    4. Praca dla innych.
    5. Wszystkim w szkole jest dobrze.
    6. Dostępny komputer i Internet.

W codziennej pracy i przy realizacji zadań stosowaliśmy zasady Szkoły z klasąchociaż nie zawsze było to proste. Niełatwo bowiem uczyć każdego ucznia, także tego, któremu nie zawsze chce się uczyć. Niełatwo oceniać sprawiedliwie, i tak, by jednocześnie wszystkich motywować do nauki. Niełatwo uczyć krytycznego myślenia, a przy tym przekazywać konkretną wiedzę. Niełatwo rozwijać umiejętności pracy zespołowej i budzić w uczniach wrażliwość na sprawy społeczne w „małej” i „dużej” ojczyźnie. Niełatwo pracować tak, by każdy z uczniów rozwijał poczucie własnej wartości, a w szkole panował wzajemny szacunek uczniów i nauczycieli. Niełatwo wprowadzać uczniów w nowoczesny świat – Internetu, komputerów, języków obcych, a przy tym pokazywać im bogaty świat kultury.

W oparciu o te zasady ukończyliśmy wszystkie wybrane zadania. W akcję zaangażowali się wszyscy nauczyciele oraz uczniowie. W wyniku intensywnych, spójnych działań nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową, zbierali laury także na polu artystycznym i sportowym; angażowali się w pracę sklepiku szkolnego, gazetki „Trójeczka z uśmiechem”, zespołu wokalnego, klubu ”Zamiast Telefonu Zaufania”, szkolonego koła Caritas. Uczestniczyli w kołach zainteresowań: origamii, ortograficznym, recytatorskim, teatralnym, historycznym, matematycznym, komputerowym, języka angielskiego. Wyjeżdżali na wycieczki i Zielone szkoły, mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w różnorodnych konkursach, turniejach i zawodach.

Jednym ze sposobów naszych działań było promowanie szkoły w środowisku, wyjście poza własne mury i jeszcze większe zaangażowanie rodziców. Udało się to 4 czerwca 2003 r. podczas Święta Szkoły. W przeddzień referendum do Unii Europejskiej uczniowie wszystkich klas zaprezentowali w krótkim programie artystycznym dorobek kulturowy państw-członków Unii.

Cieszymy się i jesteśmy dumni z otrzymania tytułu „Szkoły z klasą”.

Oryginalny certyfikat wzbogacił zbiór dyplomów i wyróżnień dla Szkoły Podstawowej nr 3.

Jest on uwieńczeniem całorocznych starań i wysiłków nauczycieli, uczniów i rodziców naszej szkoły.